برای انتخاب بهترین دامنه برای سایت باید طبق قوانین و اصول خاصی پیش بروید. انتخاب نام وبسایت نیز مانند انتخاب هر اسم دیگری، سرگرم کننده ولی مهم است. دامنه یا دامین سایت ( Domain ) مانند برند و لوگو هر شرکتی است که با انتخاب درست و اصولی به جذب مشتری، معروف شدن محصول، بازاریایی، برندینگ و … کمک بسیاری می کند. اگر به دنبال انتخاب نامی مناسب برای وب سایت خودتان هستید تا انتهای این مقاله با طراحی سایت ایرا همراه باشید تا 10 ترفند نامگذاری بهترین دامنه برای سایت را فرا بگیرید.

دامنه یا دامین سایت چیست؟

قبل از معرفی تکنیک های انتخاب دامنه سایت مناسب برای هر کسب و کار، ابتدا به بررسی تعریف کاملی از دامنه سایت می پردازیم. به طور کلی دامنه اسمی است که به وسیله آن سایت شما در اینترنت در دسترس قرار می گیرد.
دامنه یا Domain سایت نقش بسیار مهمی در رشد کسب و کار ها دارد. زیرا با استفاده درست از آن در تبلیغات، شبکه های مجازی، موتور جستجو های اینترنت و … موفق عمل خواهید کرد.
نام دامنه یا domain name از جستجو در موتور های جستجوی اینترنتی و شبکه های اجتماعی گرفته تا قابلیت برند شدن و تبلیغات ، تأثیر بسیار زیادی در کسب و کارتان دارد. به همین دلیل بررسی و انتخاب نام دامنه اینترنتی خوب، همواره از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.بهترین دامنه برای سایت

همچنین URL یا دامنه سایت اولین چیزی است که یک کاربر در اینترنت آن را می بیند. با انتخاب بهترین دامنه برای سایت و نام مناسب می توانید افراد بسیاری را به وب سایت خودتان جذب کنید. یا کاملا برعکس! می توانید با دامنه نا مناسب کلیه افراد و مشتریان خودتان را فراری بدهید. نکته قابل توجه دیگر در رابطه با دامنه، این است که نام دامنه مربوط به کسب و کارتان، قرار است همیشه در ذهن مشتریان و کاربران باقی بماند. پس اگر یک اسم خاص و درست بر طبق اصول انتخاب کنید، مشتریان دوباره به وب سایت شما بر می گردند که این مسئله یک امتیاز ویژه و مثبت برای سایت و در نتیجه کسب و کارتان است. همچنین اگر برای انتخاب و تعیین پسوند درست سایت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید، می توانید با مراجعه به مطلب آشنایی با دامنه سایت و پسوند های آن تمامی این اطلاعات را به طور کامل کسب کنید. مطالب گفته شده فقط قسمت کوچکی از دلایل اهمیت انتخاب بهترین دامنه برای سایت بود. در ادامه مطلب ترفند ها و تکنیک های انتخاب بهترین دامنه برای سایت را بیان می کنیم.

بهترین دامنه برای سایت

10 ترفند انتخاب بهترین دامنه برای سایت

نکات و قواعدی که باید برای نامگذاری URL و دامنه سایت به آن توجه کنید:
1. دامنه باید کوتاه باشد:
برای وب سایتتان یک دامنه کوتاه ولی جذاب انتخاب کنید. نام دامنه سایت باید کمتر از 12 حرف باشد. مانند: microsoft.com یا amazon.com
2. اسم بهترین دامنه برای سایت باید در ذهن مخاطب هک شود:
دامنه هایی مانند digikala.com یا apple.com به قدری ساده، کوتاه ولی جذاب هستند که به راحتی در ذهن همه ما نقش بسته اند. دامنه های ساده ای که به راحتی تایپ می شوند، در ذهن کاربران نقش می بندند. در غیر این صورت مخاطب ممکن است به دلیل سخت بودن یا غیر قابل فهم بودن اسم دامین سایت شما آن را فراموش کند یا به سمت رقبای دیگر جذب شود. این اتفاق باعث ضربه به کسب و کار و در نهایت به پایان رسیدن آن می شود.
3. بهترین دامنه برای سایت باید قابل فهم برای تمامی مخاطبین باشد:
اسم یک وب سایت باید طوری انتخاب شود که کاربر و مشتری به آسانی آن را بفهمد و بنویسد. به همین دلیل سعی کنید از نام هایی که در زبان انگلیسی به دو طریق نوشته می شوند استفاده نکنید. مانند parvane و parvaneh. همچنین استفاده از اعداد یا خط تیره خوانایی و فهم دامین سایت را برای بسیاری از افراد سخت می کند.

بهترین دامنه برای سایت
4. از پسوند های رایج استفاده کنید:
پسوند های .com و .ir جزو پسوند های رایجی که همه مخاطبان سایت در اینترنت آن ها را می شناسند هستند. ممکن است پسوند های دیگری مانند info, ninja, org و … را نیز دیده باشید ولی انتخاب آن ها کاربران را در پیدا کردن وب سایت شما دچار مشکل می کند. به طور کلی پسوند .com در اینترنت از اعتبار بیشتری برخوردار است و در میان مخاطبان اینترنت معروف تر است.
نکته: پس از ثبت دامنه .com دامنه .ir سایتتان را نیز در همان ابتدای کار به دلیل جلوگیری از سو استفاده، ثبت کنید.
5. نام و آدرس دامنه باید منحصر به فرد باشد:
اسم دامنه سایت نباید کپی برداری از برند های معروف، شرکت ها یا افراد دیگر باشد. استفاده از نام تجاری و دامنه دیگران اگر از نظر قانونی مشکلی برایتان ایجاد نکند، ممکن است در آینده به اعتبار برندتان ضربه بزند.
6. نام دامنه و شبکه های اجتماعی خود را یکسان انتخاب کنید:
با این کار، خیلی راحت تر در فضا های اینترنت و سوشال مدیا توسط کاربران پیدا خواهید شد.
7. برای وب سایت خودتان اسمی انتخاب کنید که بیانگر برند و شخصیت کسب و کارتان باشد:
دامنه باید معرف برند و حوزه فعالیت کاری شما باشد تا بتوانید به وسیله آن بازاریابی درست و جذب مشتری هدفمند داشته باشید. به طوری که با بردن اسم و دامنه سایت، کاربران باید به راحتی متوجه حوزه فعالیت کاری و نوع خدمات شما بشوند. ولی دامنه مورد نظرتان را به یک محصول یا یکی از خدماتتان محدود نکنید و نام های کلی را انتخاب کنید.
8. هنگام انتخاب بهترین دامنه برای سایت به روش طراحی سایت ایرا، آینده کاری خود را در نظر بگیرید:
مثلا اگر حوزه فعالیت کاری فعلی شما در رابطه با محصولات آرایشی در مشهد است و یک درصد احتمال رشد و فعالیت در حوزه های دیگر مانند محصولات بهداشتی یا شهر های دیگر را دارید، دامنه مناسب با این هدف را انتخب کنید. زیرا تغییر نام دامنه، روی برندینگ و سئو سایت تاثیر منفی می گذارد. همچنین باعث تحمیل هزینه های زیادی نیز می شود.
9. استفاده از کلمات فارسی در دامنه ممنوع است:
بسیاری از افراد به هدف رتبه گرفتن در گوگل با کلمات کلیدی از واژگان فارسی در انتخاب نام دامین سایتشان استفاده می کنند. در صورتی که این روش جزو روش های سئو کلاه سیاه محسوب می شود.
10. از تکرار چند حرف پشت هم یا حروف دابل جلگیری کنید:
زیرا باعث ایجاد اشتباهات تایپی زیادی می شود و در نتیجه ترافیک سایت تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد. به طور مثال استفاه از دامنه ای مانند apppple.com باعث ایجاد اشتباه تایپی، فراموشی نام دامنه سایت و در نتیجه از دست دادن میزان زیادی از ترافیک سایت می شود.

بهترین دامنه برای سایت در طراحی سایت ایرا

مشکلات انتخاب نام دامنه نامناسب

اگر به تازگی وب سایت خودتان را راه اندازی کرده اید، کوچک ترین آسیبی که به سایت با انتخاب دامنه نا مناسب می زنید پرداخت هزینه ثبت بیهوده و بی فایده است. ولی اگر سال ها و مدت های طولانی است که وب سایت خود را راه اندازی کرده اید، محصولات متنوع و زیادی روی سایتتان قرار داده اید، در شبکه های اجتماعی فعال هستید و مشتریان بسیاری نیز دارید، تغییر نام دامنه خسارت زیادی از نظر آسیب به کسب و کار به شما وارد می کند. برخی از مشکلاتی که با انتخاب دامنه نا مناسب به وبسایت شما وارد می شود شامل:
• باید هزینه های زیادی برای کسب اعتبار دامنه جدید سایت و رتبه گرفتن در گوگل پرداخت کنید.
• با تغییر نام دامنه سایت، باید لوگو سایتتان را نیز تغییر بدهید.
• یکی دیگر از مشکلاتی که از نظر طراحی سایت ایرا به عنوان آسیب به سایت هنگام تغییر دامنه به شمار می آید، هزینه و زمان زیادی است که باید برای تغییر نام سایت در شبکه های اجتماعی و تبلیغات از دست بدهید.
• بزرگ ترین و مهم ترین آسیب هنگام تغییر نام دامنه سایت، از بین رفتن اعتبار نزد مشتریان و در نتیجه کاهش مستریان کسب و کارتان است.
در نتیجه بهترین کار این است که با در نظر گرفتن ترفند هایی که دراین مقاله گفتیم در کنار مطالعه و تحقیق، یک دامنه مناسب و دائمی برای سایت خودتان انتخاب کنید.
یکی دیگر از راه هایی که می توانید برای انتخاب بهترین دامنه برای سایت که کاملا مناسب با کسب و کارتان باشد و همچنین خلاقانه، به یاد ماندنی و … نیز باشد انجام دهید برون سپاری عملیات طراحی سایت است. همواره می توانید با ثبت درخواست و سفارش طراحی سایت از طراحی سایت ایرا و پشتیبانی vip تیم حرفه ای ایرا با مناسب ترین هزینه، تمامی کارهای طراحی و ساخت یک وب سایت از صفر تا صد را به متخصصان این گروه بسپارید و در نهایت از داشتن یک وب سایت حرفه ای، زیبا و در نتیجه مشتریان فراوان لذت ببرید.

بهترین دامنه برای سایت

جمع بندی

سعی کردیم که در این مطلب نکات طلایی و ترفند هایی را بیان کنیم که می توانید با استفاده از آن ها، بهترین دامنه برای سایت خودتان که کاملا مناسب و خلاقانه برای کسب و کار و وبسایتتان است را انتخاب کنید تا در بین رقبا بدرخشید . با رعایت این نکات انتخاب بهترین دامنه برای سایت به وب سایت و برند خودتان کمک بسیاری می کنید. همچنین از ایجاد ضرر ها و خسارات مالی یا سرقت دامنه جلوگیری خواهید کرد. در کنار تمامی این نکات، می توانید صفر تا صد عملیات طراحی و ساخت وب سایت را به تیم طراحی سایت ایرا بسپارید و سریعا به شهرت و کسب مشتری های زیاد برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *